Archiwum dla 11 października, 2018

PostHeaderIcon Jesień w gospodarstwie

20181010_10215410 października klasa 2a wyruszyła do gospodarstwa Państwa Agnieszki i Adama Hałaczów.

Wszyscy byliśmy bardzo ciekawi, jak wygląda praca rolnika. Wsiąść do kombajnu i traktora było dla nas nie lada gratką. Trzeba się było sporo nagimnastykować! Dowiedzieliśmy się, jak zbiera się i składuje zboże, jak wygląda pszenica, owies, jęczmień czy rzepak. Nawet mała świnka miała ochotę na zabawę z nami. Na koniec dzieci otrzymały pyszne soczki. Teraz już wiemy, że praca rolnika jest niezwykle trudna i ciężka. Bardzo dziękujemy Państwu Hałaczom za zaproszenie.

PostHeaderIcon Pasowanie na Ucznia

DSC_089411 października przyjęliśmy 32 dzieci z klasy Ia i Ib do braci uczniowskiej…

„Przyrzekamy uczyć się pilnie. Będziemy się starali być dobrymi kolegami i koleżankami. Chcemy swoją dobrą nauką i wzorowym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

Słowami przysięgi dzieci potwierdziły swoją dojrzałość do bycia wzorowym uczniem. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu szkolnych sukcesów.

PostHeaderIcon Nakarm żubra – podsumowanie akcji

43766963_549361988857243_8652056011126865920_nW tym tygodniu przekazano do Zagrody Żubrów w Pszczynie 120 kg żołędzi i 50 kg kasztanów. Zebrane owoce leśne zostaną przeznaczone na dokarmianie zwierząt w okresie zimowym.

Zaangażowanym, w naszą szkolną zbiórkę, uczniom bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że ta jesienna akcja wpisze się na stałe w grafik charytatywnych działań.

STOP – SMOG!

Nasz Lipdub