Wiwat Polska Niepodległa!

Dnia 26 listopada gościliśmy w świetlicy szkolnej grupę taneczną ,,Groszki” z Przedszkola Nr 5 w Żorach. Nasze przedszkolaki i klasa 1 B zobaczyły występ, na którym zostały podsumowane obchody setnej rocznicy niepodległości naszego kraju. W trakcie występu dzieci zaśpiewały pieśni patriotyczne i zatańczyły w barwach państwa.

2018  Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie biorący udział w zajęciach świetlicowych, wspólnie wykonali kotyliony i wysłuchali lekcji na temat: Dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości? Rozmawialiśmy o znaczeniu symboli narodowych, tj. hymn, godło, flaga. Wyjaśniliśmy znaczenie takich pojęć, jak: ojczyzna, patriotyzm, niepodległość, tradycja, tożsamość narodowa. Zwróciliśmy uwagę na sposoby celebrowania świąt o charakterze patriotycznym.

NASZE PASJE

W trakcie zajęć świetlicowych, uczeń ósmej klasy przybliżył dzieciom jedno ze swoich licznych zainteresowań.
Mianowicie opowiadał  o pszczelarstwie, którym zaczął zajmować się wiosną  tego roku. Dzięki przekazanym informacjom dzieci poznały, w jaki  sposób tworzy się pasiekę, jak żyją pszczoły i ich pracę w ulu. Konrad uświadomił nam, dlaczego powinniśmy pomagać pszczołom, a także opowiedział o podziale rodziny pszczelej na 3 kasty, czyli na: robotnice, trutnie, a także matkę. Powiedział również o tym, jakie funkcje pełnią poszczególne kasty. Dzięki takim zajęciom młodsze dzieci integrują się ze starszymi, od których wiele mogą się nauczyć.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

usmiech3.10.1706 października na całym świecie obchodzi się Dzień Uśmiechu.  I w naszej szkole postanowiliśmy radośnie ten dzień spędzić. Od samego rana uśmiechnięte uczennice rozdawały wszystkim uśmiechy w formie emblematów do przyklejenia na koszulkę. Co więcej można było „częstować” się uśmiechami, które rozwieszone były na korytarzach szkolnych w formie ogłoszeń. Sercem akcji była świetlica, gdzie cały dzień powstawały wszystkie uśmiechy – czy to w formie papierowej czy te prawdziwe, płynące  z serca – aby każdy był nim dziś obdarowany. Dodatkowo uczniowie tworzyli również prace plastyczne dotyczące uśmiechu, opowiadali kawały, aby siebie nawzajem rozśmieszać  oraz brali udział w zajęciach ze śmiechoterapii.