Uczniowie – przedszkolakom

Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Dlatego też uczniowie z klasy VI: Karol, Kacper i Maks, uczestnicy koła bibliotecznego, przygotowali specjalną niespodziankę dla przedszkolaków. Asystenci biblioteczni zaprosili wszystkie grupy przedszkolne do wspólnej zabawy z książeczką „Kolorowy potwór”.

Przedszkolaki mogły posłuchać historii  o kolorowym potworze, któremu pomieszały się wszystkie uczucia. Potrzebował on pomocy przyjaciela, aby poukładać  wszystkie emocje do osobnych pojemniczków. Okazało się, że dzięki temu odkrył jeszcze jedno, bardzo ważne uczucie, jakim jest miłość. W tym pomogły mu już same przedszkolaki.    W nagrodę za pilne słuchanie i pomoc goście naszej biblioteki dostali prezenty: zieloną koniczynkę spokoju, żółtą gwiazdkę radości oraz różowe serduszko miłości. Miejmy nadzieję, że będą się dzielić tymi uczuciami z innym, tak jak podzielił się z nimi Kolorowy Potwór i jego pomocnicy.

Szkoła to nasz drugi dom

Grupa uczniów z klasy szóstej po raz kolejny zaprosiła swoich młodszych kolegów do wspólnego czytania. Tym razem postanowili zabrać uczniów klas pierwszych do świata poezji. Wraz z „Wierszykami domowymi” autorstwa Michała Rusinka wędrowali po całej szkole, czytając wiersze o łazience, kuchni, piwnicy oraz różnych sprzętach domowych.

Na koniec zasiedli wygodnie w szkolnej bibliotece, by posłuchać ostatniego wierszyka o książkach i czytaniu.

Warto pamiętać o tym, że szkoła to przecież nasz drugi dom.

Zadbajmy o to, by czuć się w niej jak u siebie.

Piątka z Zakątka odwiedza klasy trzecie.

Do klas trzecich przybyła ostatnio tajemnicza grupa dzieci z psem. Któż to taki? Kaśka, Magda, Tomek, Krzyś i pies Bobik.

Skąd przybyli? Przywędrowali z książki Krystyny Drzewieckiej pt: „Piątka z Zakątka”.

Po co odwiedzili uczniów? Chcieli pokazać jak wspaniale można wspólnie spędzać czas i co można zyskać dzięki przyjaźni.

Kto pomógł im odbyć tę wizytę? Uczniowie klasy VI – uczestnicy koła bibliotecznego, którzy przeczytali fragment książki i wcielili się w role głównych bohaterów.