Wakacyjne Solenizantki

16 lipca  swoje 4 urodzinki obchodzić będzie Julcia;  17 sierpnia  swoje 5 urodzinki obchodzić będzie Olusia;
24 sierpnia swoje 5 urodzinki obchodzić będzie Zuzia 
Jubilatkom życzymy:
zatem zawsze dziarskiej miny.
Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy
dzień był miły – pełen śmiechu i radości.
Stu urodzinowych gości,
Stu prezentów, stu buziaków.
Zdrowia, szczęścia i słodyczy… 
 

Wakacje…

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego i rozpoczęcia wakacji składam wszystkim Rodzicom i wychowankom serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę. Życzę udanego wypoczynku, dobrego zdrowia i niczym nie zmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzę, byśmy wszyscy mogli się dnia 3 września spotkać zdrowi wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku przedszkolno – szkolnym, a naszej wspaniałej absolwentce Julci życzymy sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

 

 

Wewnątrz Przedszkolny Turniej Przedszkolaków

21 czerwca trzy grupy przedszkolne; „Wiewióreczki”, „Misie”, „Biedroneczki” zostały zaproszone przez p. Agnieszkę Stykowską do udziału  wewnatrzprzedszkolnego turnieju sportowego. Rozgrywki były wspaniałą zabawą, a zarazem sposobem propagowania zdrowego stylu życia i czynnego uprawiania sportu.
Na koniec wicedyrektor pani Joanna Hornik wręczyła poszczególnym przedstawicielom grup pamiątkowe dyplomy. Uwieńczeniem turnieju było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ruch to zdrowie”
Laureatką konkursu z grupy „Wiewióreczki” została Aleksandra Mazur
Gratulujemy!!!

 

 

Wycieczka do Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach

20 czerwca nasze maluszki po raz  pierwszy udały się na długą wycieczkę wraz ze starszakami  do Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach.
 Dzieci miały okazję poznać od poszewki pracę kolejarza między innymi: jak wygląda kabina lokomotywy, jak działa zwrotnica, poznały proste sygnały kolejowe, zobaczyły jak wygląda warsztat na kolei. Następnie wzięły udział w zawodach drezynowych na najlepszą drużynę parowozową. Po zakończeniu części technicznej zostały zaproszone na przejazd pociągiem wąskotorowym. Po przejeździe dzieci napiły się soczku i zjadły upieczone  kiełbaski na ognisku. Na koniec wycieczki każdy milusiński otrzymał  gwizdek gratis niezbędny na kolei. 
Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do przedszkola zdrowi i uśmiechnięci – choć nieco zmęczeni.

 

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

19 czerwca odwiedził nasze przedszkole policjant mł. asp. Krzysztof Niesporek z Komendy Miejskiej w Żorach . Zaproszony gość przypomniał zasady ruchu drogowego, a następnie wytłumaczył jak należy dbać o bezpieczeństwo własne oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia w czasie wakacji. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. 
Na zakończenie wszystkie dzieci pięknie podziękowały

 

Wyjście do  Ochotniczej Straży Pożarnej

19 czerwca grupa „Wiewióreczki” dzięki życzliwości komendanta p. Eugeniusza Hałacz  oraz Młodzieżowej grupie strażaków, która została wprowadzona w tajniki jednostki straży pożarnej. Wspaniałą atrakcją było wejście do samochodu strażackiego, przymierzenie hełmu, lanie wodą z najprawdziwszego węża oraz słodka niespodzianka.
Dziękujemy całej Braci Strażackiej. Życzymy szczęśliwych powrotów ze wszystkich akcji ratowniczo – gaśniczych.

 

 

Książka dla 3 latka

W naszej grupie gościli pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej  z Żor z teatrzykiem ” O smutnej gąsieniczce”  w ramach Akcji „Książka dla trzy latka”

 

Wyjście na lody

18 czerwca maluszki wybrały się do sklepu spożywczego ze stoiskiem ” lody” jedno z ulubionych miejsc każdego milusińskiego. Dzieci były zachwycone , każdy mógł samodzielnie dokonać wyboru smaku lodów jakie lubi – (degustacja na łonie natury).
 Były to pierwsze zakupy, więc grupa zachowała się jak przystało na małych klientów.
     Dziękujemy właścicielom sklepu za dofinansowanie lodów oraz cukierki.

 

Jaskółka i statua

12 czerwca grupa teatralna Języka Angielskiego wraz z opiekunem  zaprosiła nas na teatrzyk „Jaskółka i statua” .Tematem wystawionego przedstawienia była „pomoc jaskółki”. Dzięki tej sztuce przedszkolaki  dowiedziały się , że trzeba pomagać innym nawet jeśli jest to czasami bardzo trudne. dlatego na koniec  grupa teatralna została  nagrodzona wielkim brawami zyskując sympatię dzieci oraz nauczycieli.
Serdecznie dziękujemy starszym kolegom  oraz pani Iwonie Wróbel za zaproszenie.

 

Mam talent

Grupa maluszków miała okazję podziwiać popisy swoich starszych utalentowanych  kolegów,
którzy świetnie bawią się muzyką, tańcem, akrobatyką.
Kolejny mam talent już za rok, bierzemy w nim udział…;)
Dziękujemy p. Jagodzie Kwiatkowskiej  za zaproszenie.

 

Urodzinki Asi

5 czerwca  swoje 5 urodzinki obchodziła Asia
Jubilatce życzymy:
Wiele gwiazdek jest nocą na niebie,
tyle samo najlepszych życzeń dla Ciebie.
Dużo zdrówka i radości,
moc uśmiechu niech na Twej buzi gości…

 

Teatrzyk  „O Tadku Niejadku, babci i dziadku”  w wykonaniu rodziców

Teatrzyk w wykonaniu rodziców  było prezentem dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Sama nie wiem, jak dobrać słowa, by móc opisać emocje, które temu wydarzeniu towarzyszyły. Oniemiałe z wrażenia dzieci, oglądały swoich najukochańszych rodziców w  przedstawieniu „ O Tadku Niejadku babci i dziadku”. Rodzice niczym z samej bajki wzięci, odgrywali swoje perfekcyjne przygotowane role o  chłopcu, który nie chce jeść, jednakże spacerek z dziadkiem i niespodziewana przygoda z balonem sprawiają, że diametralnie zmienia zdanie ,”ja chcę jeść”.
 Publiczność była zachwycona, głośnym brawom nie było końca, to dowód, że przedstawienie było świetne.
Dziękujemy chociaż repertuar jeszcze nie znany zapraszamy za rok.

Urodzinki Juleczki

1 czerwca  swoje 5 urodzinki obchodziła Juleczka
Jubilatce życzymy:
Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś Twoje urodzinki!
Wszystkiego najlepszego!

Wizyta w gospodarstwie wiejskim

30 maja maluszki obserwowały codzienną pracę rolnika związaną z hodowlą zwierząt u Państwa Sobczyk. Dzieci zainteresowaniem przyglądały się wszystkim zwierzętom. Interesowały się  nie tylko ich  wyglądem, ale również sposobem poruszania się, pożywieniem, opieką nad młodymi itp. 
Dziękujemy gospodarzom za  miłe  i życzliwe przyjęcie oraz  pani Agnieszce Hałacz za zorganizowanie nam  wejścia
do gospodarstwa oraz słodką niespodziankę na zakończenie wizyty.

Święto Rodziny

W tak pięknym dniu jakim jest Dzień Mamy i Taty 29 maja  dzieci z grupy  Wiewióreczek, Misiów, Biedroneczek zaprezentowały swoim Rodzicom występy z okazji Ich święta. Z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem, dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze,zaprezentowały skecze w taki oto sposób dziękowały za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość. Po części artystycznej – zakończonej gromkimi brawami, przedszkolaki wręczyły Rodzicom samodzielnie przygotowane  upominki. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze, pozostanie
na długo w pamięci dzieci oraz ich Rodziców. Nie obyło się także bez łez i wzruszeń. 

Dogoterapia

23 maja poznaliśmy czworonożnego  przyjaciela Tobiego.
Jak bezpiecznie postępować z psem? Po czym poznać w jakim nastroju jest pies? Jak opiekować się psem? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci na zajęciach edukacyjnych wzbogaconych zabawami z pieskiem dogoterapeutycznym.
Dziękujemy terapeutce pani Basi za ciekawe zajęcia  z „ Dogoterapii”

Spotkanie w bibliotece

22.05.2018 dzieci z grupy „Wiewióreczek” były w bibliotece ZSP 7. Miały okazje obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór, ale również specjalnie dla nas przygotowane  przedstawienie pt. Kolorowy stwór” w wykonaniu starszych kolegów. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kolorowe znaczki„szczęście, radość , miłość”. 

Dziękujemy p. Teresie Góreckiej za zaproszenie i poświęcony nam czas.

Urodzinki Oliwierka

15 maja  swoje 4 urodzinki obchodził Oliwierek
Jubilatowi życzymy:
W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy… lisy… niedźwiedzie…
Na samym końcu pyszny tort jedzie…
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
„Dziś jest Twoje święto”

„ Cała Polska Czyta Dzieciom”

W ramach kampanii społecznej „ Cała Polska Czyta Dzieciom” przedszkolaki miały możliwość wysłuchania pięknych i wartościowych bajek, opowiadań i wierszy czytanych przez rodziców:    p. Alicja Gryt – mamusia Milenki, p.  Maria Fedorczuk – mamusia Asi. Rodzice podkreślali , że dzieci słuchały z wielką uwagą, a i dla nich spotkania stanowiły wielką przyjemność. Dzieci uwielbiają, gdy im się głośno czyta , czują się wtedy ważne , kochane i coraz mądrzejsze.
Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas dla nas.

Festiwal Języka Angielskiego

9 maja grupa „Wiewióreczek” miała okazję  współuczestniczyć w „Festiwal Języka Angielskiego”, gdzie  wspaniale się zaprezentowała w piosence pt. „Five”. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana, przebiegała w bardzo miłej i radosnej atmosferze Wszyscy uczestnicy otrzymali wielkie owacje, a organizatorzy zadbali o słodką niespodziankę.
Dziękujemy!

Urodzinki Juleczki

8 maja  swoje 4 urodzinki obchodziła Juleczka
Jubilatce życzymy:
Dzisiaj nawet mały smoczek
Przyszedł na Twój 4 roczek.
Przyjmij więc od niego kwiatka,
Na te Twoje 4 latka,
Wszystkiego najlepszego!

Urodzinki Dawidka

7 maja swoje  4 urodzinki obchodził Dawidek
Jubilatowi życzymy:
Ile w ulu pszczół robotnic,
ile pociąg mija zwrotnic,
ile kwiatów liczy łąka,
ile kropek ma biedronka,
tyle szczęścia i słodyczy. 
 


Dobre Rady na odpady

26 kwietnia w grupie „Wiewióreczek” miało miejsce uroczyste wręczenie nagród przez wicedyrektor panią Joannę Hornik. To już V edycja konkursu plastycznego wewnątrz przedszkolnego „Dobre rady na odpady” mający na celu tworzenie prac plastycznych wykorzystaniem naturalnego tworzywa  oraz odpadów tzw. śmieci, jak również rozbudzanie fantazji i wyobraźni dziecka.
Gratulujemy !!!
I miejsca – Aleksandrze Mazur, Marcelemu i Antoniemu Liszowskim,
                           Lilianie Zyzak

II miejsca  – Amelii Bracha
III miejsca – Marlence i Sonii Brząkalik, , Szymonowi Ostapiuk, 
wyróżnienia  – Cyprianowi Barze, Julii Mrowiec, Lenie Boczek 

Urodzinki Majeczki

22 kwietnia  swoje 4 urodzinki obchodziła Majeczka
Jubilatce życzymy:
Samych uśmiechów, przyjaciół stu,
Tysiąca przygód, bajecznych snów,
Worka prezentów, uciech bez liku,
Słonecznych dni, lodów na patyku
I mnóstwa, mnóstwa słodyczy!

 Spotkanie z dietetykiem

20 kwietnia w grupie „Wiewióreczek” gościła mgr dietetyki Magdalena Sierny,  która wyjaśniła  dzieciom na czym polega jej praca. Następnie zaprosiła dzieci do wspólnej   zabawy  pokazując im  ile cukru jest w słodyczach.W dalszej części spotkania  maluszki pod czujnym okiem pani dietetyk miały okazję zrobić własne raffaello. 
Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie za fantastyczne warsztaty poświęcone zdrowemu odżywianiu.

Wiosna w ogrodzie

Dzieci z grupy „Wiewióreczki” wybrały się z wizytą do ogrodu Państwa Zielińskich. Przedszkolaki mogły podziwiać  kwitnące kwiaty: sasanki, żonkile,  zawilce oraz wiele innych. Wychowankowie z wielką ciekawością obserwowali w oczku wodnym skrzek żaby oraz domek dla owadów i jeżyka.

Dziękujemy pani Aldonie Zielińskiej  babci Tymusia  za poświęcony, spędzony w miłej atmosferze czas oraz słodką niespodziankę.

Urodzinki Piotrusia

28 marca swoje 4 urodzinki obchodził Piotruś
Z okazji urodzin życzymy Ci radosnego uśmiechu, 
wielu wesołych przyjaciół, wspaniałych zabaw, 
wymarzonych zabawek, bajkowych snów do poduszki, 
lodów na deser i wszystkiego, czego tylko zapragniesz.

Szukamy zajączka Wielkanocnego

28 marca nastrój zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy spotęgował gość, który pojawił się w naszym przedszkolu. To zajączek wielkanocny, którego podobno widzieli tylko niektórzy;) Zostawił dla nas list ze wskazówkami, jak go odnaleźć. Podążyliśmy więc jego tropem, aż dotarliśmy na posesje straży pożarnej. Tam wśród krzewów  ukryty był koszyczek, a w nim niespodzianka dla każdego z nas.
Ten wyjątkowy dzień dostarczył nam  miłych przeżyć i wiele radości.
Dziękujemy zajączku!

Poezja Jana Brzechwy

26 marca w grupie ” Biedroneczek” odbył się konkurs poezji Jana Brzechwy, na który zostały zaproszone maluszki.
To doskonała okazja na dostarczenie dzieciom w wieku przedszkolnym doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich.
Wszystkie starszaki  zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz za udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Dziękujemy za zaproszenie starszym kolegom i koleżankom oraz pani Alinie Ryl.

 Powitanie Wiosny

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny było kolorowo i wesoło grupie Wiewióreczek . Zgodnie z tradycją dzieci pożegnały zimę – „Marzanę – zimową pannę” przy głośnych dźwiękach instrumentów i okrzykach. Po czym odbyło się szukanie gaiku – symbolu wiosny, z którym wróciliśmy do przedszkola pełni nadziei, że wiosna na dobre zagości wśród nas.

Wyjście do Żorskiego Centru Regionalnego w Osinach

20 marca wspaniałym przeżyciem dla dzieci był aktywny udział w zajęciu z regionalizmu na żywo. Zwyczaje i tradycje związane z Wielkim Postem i Wielkanocą, śpiewanie tematycznych piosenek rozwiązywanie zagadek oraz zajęcia plastyczne wprowadziły dzieci w nastrój przygotowań do Świąt Wielkanocnych.  
Było ciekawie, wesoło i smacznie z dżemem , smalcem i chlebem.

Inspiracje muzyczne

  19 marca  Dawid uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rybniku wprowadził grupę „Wiewióreczek” do krainy muzyki. Podczas spotkania dzieci poznały instrument muzyczny „akordeon”,  przy którym mogły  dostrzegać zmiany dynamiki, tempa wysokości dźwięku utworu muzycznego. Wspólne muzykowanie ze starszym kolegą Dawidem Fedorczukiem bratem Asi było bardzo ciekawe i radosne. Dziękujemy za poświęconą nam swoją przerwę wśród lekcyjną oraz wrażenia związane z muzyką na żywo.

Urodzinki Gabrysia

18 marca swoje 4 urodzinki obchodził Gabryś
Jubilatowi życzymy:
Idzie misio, idzie konik, 
małpka, piesek no i słonik.
Wszyscy razem z balonami, 
z najlepszymi życzeniami.
Bo to dzień radosny wielce 
– masz już jeden roczek więcej!

Smog

09 marca uczniowie klasy III a zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie ” Studio ekologicznego expresu” – gdzie był poruszony temat ekologii;  czym jest smog oraz w jaki sposób nadmierny hałas szkodzi zdrowiu. Część artystyczna była bardzo pouczająca.Nasi milusińscy w dużym skupieniu obejrzeli występ starszych kolegów. Serdecznie dziękujemy uczniom kl. III a oraz pani Magdalenie Kuś i Dagmarze Wańczura za zaproszenie.


Dzień Kobiet w naszej grupie
8 marca – Dzień Kobiet – był dniem świątecznie obchodzonym w naszej grupie. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy zachowali się jak prawdziwi gentelmani , składali dziewczynkom  życzenia –  nie odbyło się bez fascynujących upominków. Z uroczych buź nie schodził uśmiech. 

Dziękujemy Radzie Oddziałowej za miłe niespodzianki.

 

Urodzinki Milenki

25 lutego swoje 5 urodzinki obchodziła Milenka
Jubilatce życzymy:

Niech Ci słonko ciepło gra, 
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki, 
bo dziś są Twoje urodzinki.

„Najcenniejszy skarb zimy”
21 lutego w naszym przedszkolu gościł teatr Bajkowe Skarbki Ślaska. 
Dzieci były zachwycone pięknymi kostiumami aktorów, szybką zmianą akcji, dynamiczną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły, żywo i bardzo emocjonalnie reagowały na wydarzenia sceniczne. Przedstawienie pt. „Najcenniejszy skarb zimy” zrobiło na małych widzach ogromne wrażenie. Aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Urodzinki Julci

17 lutego swoje 6 urodzinki obchodziła Julcia
Jubilatce życzymy:
Ile kropek na biedronce,
Ile elfów jest na łące,
Ile gwiazdek jest na niebie,
Tyle życzeń dziś dla Ciebie:
Dla naszej kochanej Wróżki,
Niech z nieba spadają różdżki,
A czary niech się udają
I niech marzenia się spełniają.

Urodzinki Dominika

14 lutego swoje 5 urodzinki obchodził Dominik
Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!
Jubilatowi życzymy.

Walentynki
14 lutego obchodziliśmy dzień „przyjaźni”. Serduszkowym  zabawom nie było końca,dzieci  fantastycznie się bawiły, mówiąc sobie miłe słowa.
Dzień Walentynkowy w naszej grupie na pewno można zaliczyć do udanego.

 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

25 stycznia do naszego przedszkola przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności aktorskie, muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali za występy swoich milusińskich dziękując wielkimi brawami. 
W podziękowaniu za troskę wnuczęta wręczyły wykonane przez siebie prezenty. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową.

Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę i życzymy szczęścia i dobrego zdrowia!

 

Bal karnawałowy

19 stycznia w naszym przedszkolu odbył się kostiumowy  bal karnawałowy. Tego dnia pojawiło się wiele kolorowych postaci. Dzieci z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie przedszkolnego balu a z ich twarzy nie znikał uśmiech. Aż wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment… Dzieci bawiły się wspaniale. Chętnie brały udział w licznych konkursach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowej zabawy dzieci miały okazję posilić się słodką przekąską i napić soczku.
Kolejny bal karnawałowy już za rok…;) 

„To właśnie tego wieczoru, zło ze wstydu umiera”

17 stycznia dzieci  z grupy „Misiów”przedstawiły Jasełka – Musical dla kolegów, koleżanek z grupy „Wiewióreczk”, „Biedroneczek”, zaproszonych gości i swoich rodziców. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale interpretując swoje role , jak również śpiewali  kolędy, pastorałki
oraz wykonali układ taneczno – ruchowy.
Dziękujemy za zaproszenie p. Alinie Ryl , p. Marcie Frycz i dzieciom
z grupy „Misiów” 


 Konkurs piosenki

11 stycznia w naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki
„Zimowe hity z przedszkolnej płyt”. Grupę”Wiewióreczek” prezentowała Milenka Gryt zdobywając zaszczytne II miejsce.
Gratulujemy !!!
Dziękujemy p. Alinie Ryl za zorganizowanie konkursu.

Urodzinki Adasia

11 stycznia swoje 5 urodzinki obchodził Adaś
W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy… lisy… niedźwiedzie…
Na samym końcu pyszny tort jedzie…
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
Dziś Adasiu jest Twoje święto”
Moc uśmiechu i radości
Jubilatowi życzymy.

X Koncert Kolęd i Pastorałek

5 stycznia w kinie „Na Starówce” grupa „Wiewióreczek” wraz z grupą „Misiów” i „Biedroneczek” wzbogaciła” Koncert Kolęd i Pastorałek”przygotowany przez nauczycieli i uczniów ZSP – 7
 Mali wykonawcy zaprezentowali przed szeroką publicznością pastorałkę „Skrzypi wóz” a tym samym zachwycając publiczność wdziękiem i odwagą. Koncert ten  ma specyficzny klimat, tradycję
i wymiar, roztaczając aurę świątecznego nastroju, łącząc społeczność
we wspólnym kolędowaniu.
Dziękujemy tatusiowi Juleczki panu Ireneuszowi Mrowiec
za wykonanie zdjęć oraz rodzicom za przygotowanie stroi.

Urodzinki Bartusia

1 stycznia  swoje 6 urodzinki obchodził Bartuś
Dzisiaj Twoje urodziny,
zatem zawsze dziarskiej miny.
Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy
dzień był miły – pełen śmiechu i radości.
Stu urodzinowych gości,
aut,  klocków i pluszaków.
Stu prezentów, stu buziaków.
Zdrowia, szczęścia i słodyczy..
Jubilatowi życzymy.

Spotkanie opłatkowe

Piątkowy dzień  był wyjątkowy dla Wiewióreczek – dzień przedszkolnej Wigilijki, gdzie wszyscy mogliśmy się spotkać przy wspólnym pięknie nakrytym stole, przystrojonej choince.  W sali było słychać śpiew kolęd przy których składano sobie nawzajem życzenia i łamano się  opłatkiem. Nie zabrakło tradycyjnych pierniczków. Wszystko to razem pozwoliło poczuć przedświąteczną atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Takie chwile utrwalą dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale także wzmocnią bliskie i serdeczne relacje.
                                             

Urodzinki Tymusia

3 urodzinki obchodzi Tymuś.
Jubilatowi życzymy:
Poznaj bajek tysiące,
przygód dwa tysiące,
miej buzię wesołą,
promienną jak słońce!
                                             

Mikołaj w grupie „Wiewióreczek”

 6 grudnia maluszki pośpiesznie zgromadziły się w kręgu zajmując swoje miejsca i z wypiekami na twarzach czekały na  przyjście  Świętego Mikołaja. Nagle dobiegł dźwięk dzwoneczków.
Tak ! to On ! Nasz  Święty Mikołaj przebył daleką drogę, aby przynieść naszym pociechom prezenty i spędzić z nimi trochę czasu. W dowód wdzięczności dzieci przygotowały coś specjalnego dla naszego miłego gościa  – prezentując swój talent artystyczny. W podziękowaniu nasz długo oczekiwany gość wręczył każdemu piękny prezent. Święty Mikołaj czuł się tak dobrze w towarzystwie  naszych milusińskich , że obiecał , iż w przyszłym roku znów u nas  zagości.
Święty Mikołaju, czekamy!

Dziękujemy Radzie Oddziałowej za przygotowanie bogatych prezentów oraz p. Przemysławowi Chudemu za odegranie roli Świętego Mikołaja.
 

Urodzinki Paulinki

 4 urodzinki obchodzi Paulinka.
Jubilatce życzymy:
Lilia rozkwita a róża opada
piękny tulipan listeczki składa.
A my Ci składamy szczere życzenia
życzymy szczęścia i powodzenia 
to co mile i wymarzone
w dniu Twych urodzin niech będzie spełnione.

Urodzinki Zuzi

 3 urodzinki obchodzi Zuzia.
Jubilatce życzymy:
Słońce świeci dziś dla Ciebie,
a chmurki tańczą na niebie.
Śmieją się motylki,
a biedronki i kwiatki
przesyłają życzenia
i słodkie buziaczki!

Dzień Górnika

Barbórka – tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzone jest
na cześć św. Barbary, patronki górników. 4 grudnia to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej  i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w naszym Zespole Szkolno – Przedszkolnym. Z tej okazji m.in. grupa Wiewióreczek przygotowała krótki program artystyczny. Po zakończonej uroczystości górnik w stroju galowym
p. Zennon Mrowiec dziadziuś Julci opowiedział maluszkom jak wygląda praca w kopalni. Na zakończenie górnik obdarował dzieci słodką niespodzianką.
Serdecznie dziękujemy, mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli się wspólnie spotkać i na tę wizytę już teraz zapraszamy.

 

Andrzejki

W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się maluszki z naszego przedszkola. W czwartek 30  listopada odbyły się tradycyjne Andrzejki. Na uroczystości pojawiły się Andrzejkowe wróżki przepowiadające dzieciom przyszłość.  Nie zabrakło też tradycyjnego lania wosku. Co z niego wyszło?

Fantazja dzieci wzięła górę… 
Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach
z repertuaru dziecięcego. Na zakończenie wspaniałej zabawy odbył się słodki poczęstunek.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji, a na twarzach dzieci zagościł radosny uśmiech.
Do zobaczenia za rok na następnych wróżbach Andrzejkowych.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada grupa Wiewióreczek po raz pierwszy uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każdy maluszek przyszedł
do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, a  każdy był piękny, wyjątkowy, więc nie zabrakło atrakcyjnych zabaw z nimi. Uwieńczeniem tego dnia była degustacja przysmaku Misia – miodku.
To był dzień pełen radości „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”

 

 U wiewiórek

Grupa „Wiewióreczek” wybrała się w odwiedziny do wiewiórek. Dzięki obserwacji z bliska dzieci poznały ich wygląd oraz tryb życia. Wyjście dzieciom bardzo się podobało, wróciły do przedszkola zadowolone i podekscytowane.
Dziękujemy p. Januszowi Fraj za wprowadzenie nas w tajniki życia wiewiórek.

 

Powszechny Dzień Praw Dziecka

22 listopada na szkolnej scenie wystąpili uczniowie kl. III a, III b oraz II
wprowadzając maluszki w świat bajki,  które po raz pierwszy miały okazję być widzę.
Dzięki temu dowiedziały się, że mają prawo do zabawy, radości i miłości.
Przedszkolaki słuchały z zainteresowaniem tego, co przygotowali ich starsi koledzy.

Dziękujemy za zaproszenie.

  

 

„Mali patrioci”

Takim hasłem można określić nasze maluszki, które zapaliły znicze pod pomnikiem Pamięci Bohaterów Narodowych Osin. W ciszy zadumie posłuchały opowieści wychowawcy na temat poległych w obronie naszej Ojczyzny. Było to bardzo ważne świadectwo patriotyzmu, które pozostanie dzieciom  w pamięci.

 

Urodzinki Martynki

5 listopada swoje 3 urodzinki obchodziła Martynka
Jubilatce życzymy
dziarskiej miny, do zabawy mnóstwo siły,
żeby każdy dzień był miły
– pełen śmiechu i radości
stu prezentów, stu buziaków.

Urodzinki Kubusia

2 listopada swoje 4 urodzinki obchodził Kubuś
Jubilatowi życzymy
Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś  Twoje urodzinki

„ JESTEM  WIEWIÓRECZKĄ”
30 października  okazał się dla maluszków jedynym z najważniejszych dni z życia przedszkolnego. Nadano nazwę grupie oraz włączono dzieci w poczet przedszkolaka. W tym dniu nie zabrakło zabaw integracyjnych, po czym pojawił się wyczekiwany gość wiewióreczka Chichotka, która będzie towarzyszyć dzieciom w pierwszym etapie edukacji
Uwieńczeniem imprezy było nałożenie czapki wiewióreczki, pasowanie na przedszkolak oraz wręczenie dyplomów przez panią Joannę Hornik wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego a na koniec słodki poczęstunek.
Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu grupy a zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.
Dziękuje panu Ireneuszowi Mrowiec za fotografowanie uroczystości oraz rodzicom
za przygotowanie poczęstunku.

 Nasze  przygotowania  do  nadania nazwy  grupie
– poznanie życia zwierzątka?

– wycieczka na plantację orzeszków laskowych

– przygotowanie zaproszeń dla znakomitych gości

Kombajnizaja kukurydzy
Wyjście to dla dzieci miało wielkie przeżycie, ponieważ mogły z bliska obserwować kombajnizację kukurydzy. Wiele z dzieci po raz pierwszy miało okazję zobaczyć kombajn  nie na obrazku lecz „ na żywo”. Ale to nie koniec naszego pobytu w terenie, również w pobliżu z wielkim zaciekawieniem maluszki miały okazje zobaczyć pasące się krowy szkodzie.
 Zadowoleni pełni pozytywnych wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do przedszkola.

Bukiet Pani Jesieni –   konkurs plastyczny

20 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za bardzo ciekawe i kolorowe prace plastyczne na temat:
„Bukiet Pani Jesieni” 
Oto zwycięzcy naszej grupy:

I miejsce  Julia Mrowiec
II miejsce Gabriel Mętel
III miejsce  Aleksandra Mazur

Gratulujemy !!!

Prace po konkursowe można podziwiać w szatni grupy starszaków –  „Biedroneczki”
Dziękujemy p. Agnieszce Kołodziej za zorganizowanie konkursu.

Maluszki  w lesie

17 października przedszkolaki wybrały się na wycieczkę
do pobliskiego lasu.  Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Była to dobra okazja do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą.
Wspaniała jesienna aura była dla dzieci niecodzienną atrakcją, a zgromadzone dary lasu dają nam możliwość ciekawych  zabaw.

Urodzinki Marchewki

W ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury obchodziliśmy Urodzinki Marchewki. W sali tego dnia królowała marchewka. Celem tego święta było kształtowanie postawy prozdrowotnej, utrwalenie zasad właściwego odżywiania się.  Dzieci miały również możliwość poznania działania sprzętu sokowirówki ułatwiającego pracę w domu. W tym dniu nie zabrakło zabaw  muzyczno –  ruchowych oraz rozmów  o charakterze prozdrowotnym. Ale szczególnie interesujące okazało się samodzielne wykonanie soku marchewko-jabłkowego.  Zwieńczeniem działań była wspólna uczta degustacja  ciasta marchewkowego oraz soku. Dziękujemy p. A. Hałacz  za upieczenie ciasta marchewkowego – było pyszne.
Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili.

Urodzinki Marysi

10 października swoje 3 urodzinki obchodziła Marysia.
Jubilatce życzymy.
Ile w ulu pszczół robotnic,
ile pociąg mija zwrotnic,
ile kwiatów liczy łąka,
ile kropek ma biedronka,
tyle szczęścia i słodyczy.

Jesień w polu

Pogodnego jesiennego dnia udaliśmy się na pole, by tam podziwiać wspaniałe dary natury – warzywa.
Główną atrakcja był pobyt na polu kukurydzy.
Na zakończenie aktywnego dnia dzieci miły okazję do rozmowy na temat ulubionych warzyw. 

Pola Nadziei

4 października grupa maluszków uczestniczyła w międzynarodowym programie „Pola Nadziei” sadząc cebulki żonkili na rabatce Zespołu Szkolno –  Przedszkolnego nr 7,  gdzie wiosną utworzą kwitnące żółte „Pola Nadziei” uwrażliwiając na dobro niosąc pomoc chorym.
Dziękujemy pani Alinie Olszynce za podarowanie nam maluszkom cebulek żonkili.

Z wizytą w gabinecie pielęgniarki

Grupa maluszków odwiedziła gabinet pielęgniarki, która opowiedziała nam o wykonywanym przez siebie zawodzie.
W czasie spotkania maluszki poznały zasady zdrowego trybu życia, a na koniec spotkania  pani pielęgniarka zważyła
i zmierzyła wszystkie dzieci. 
Dziękujemy pielęgniarce  pani Alicji Muras za  interesujące i pouczające spotkanie dla małych słuchaczy którzy chętnie wcielają się w rolę lekarzy, pielęgniarzy oraz aptekarzy. 

Akademia  zdrowego Uśmiechu

2 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Warsztaty prowadzone były przez wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic wraz z maskotką Dinusiem.

 

Dzień Chłopca

Nasze chłopaki to fajne przedszkolaki! Wszystkim naszym Chłopcom składamy jeszcze raz najlepsze życzenia!
Dziękujemy Radzie Oddziałowej za przygotowanie upominków.

  

Kompozycje owocowe

Najmłodsze przedszkolaki  już uczą się jak należy  zdrowo odżywiać się, dlatego przygotowały owocowe kompozycje.
Najlepiej smakuje to, co się samemu przygotowuje.

  

Z wizytą w sadzie

26 września Maluszki wybrały się z wizytą do sadu. Dzięki uprzejmości p. Annie Piekarczyk,  miały możliwość rozpoznawania w sposób bezpośredni wybranych gatunków drzew i ich owoców. Wszystkie dzieci zostały obdarowane pachnącymi soczystymi owocami.
Dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawą lekcję przyrody

  

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to szczególny dzień wszystkich Przedszkolaków, bowiem podkreśla on, iż każdy
z nas jest wyjątkowy i należy do wyjątkowej społeczności – społeczności przedszkolnej. Dnia dzisiejszego nie mogło zabraknąć zwrócenia uwagi na to, że Dzieci mają swoje prawa i obowiązki. Z tej okazji było słodko, wesoło i kolorowo.
Dziękujemy Rodzicom za poczęstunek.

 

 

Urodzinki Marlenki

11 września swoje 3 urodzinki obchodziła Marlenka.
 Jubilatce życzymy:
Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twa radość długo trwa.
Nie trać swej wesołej minki,
bo dziś  Twoje urodzinki.

 

Urodzinki Natalki

8 września swoje 4 urodzinki obchodziła Natalka.
 Jubilatce życzymy:
Przygód wspaniałych,
Przyjaciół doskonałych,
Góry słodkości,
Samych radości,
Uśmiechniętej minki
bo dziś  Twoje  urodzinki.

  

 

Maluszki   – pierwsze dni w przedszkolu

Kochani rodzice w tym miejscu chcę pokazać Wam, jak maluszki dobrze bawią się i miło spędzają czas, który jest pełen niesamowitych wrażeń, przeżyć i doznań…
– zabawy swobodne

  

– spożywanie posiłków

  

– zabiegi higieniczno – sanitarne

 

– zajęcia zorganizowane

  

– samoobsługa

    

– pobyt na świeżym powietrzu

                                                                          

– relaksacja

    

Spotkanie adaptacyjne Maluszków
30 i 31 sierpnia odbyło się spotkanie adaptacyjne Maluszków wraz z rodzicami z nowym dla nich środowiskiem przedszkolnym.
Mamy nadzieję, że takie wspólne zabawy integracyjne chociaż trochę ułatwią adaptację dzieci w naszym przedszkolu.